Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 8 PAŹDZIERNIKA 2017 R.

 

 1. Dziękujemy za złożone przed tygodniem ofiary w ramach kolekty remontowej oraz za zbiórkę do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Diecezji Toruńskiej.
 2. Dziś w Kościele w Polsce obchodzimy dzień papieski pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją! Szczególnie widocznym znakiem tego święta jest przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Obchodom tego dnia towarzyszą również liczne wydarzenia duchowe oraz kulturalne organizowane w całym kraju, a także w środowiskach polonijnych poza jego granicami.
 3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec w naszym kościele odmawiamy o godz.: 30, 17.00 (dla dzieci) i 18.00. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy ponadto do auli Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego na film pt.: Teraz i w godzinę śmierci, będący wspaniałą opowieścią o sile modlitwy różańcowej.

Zachęcamy także chętne osoby, którym bliska jest modlitwa różańcowa, do dołączenia do wspólnot Żywego Różańca w naszej parafii. W zakrystii można odebrać deklaracje przystąpienia do tej wspólnoty.

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do radosnego i pobożnego przeżycia uroczystości odpustowej ku czci św. Franciszka z Asyżu. Dziękujemy również za włączenie się w nowennę poprzedzającą nasze świętowanie.
 2. Bardzo prosimy, by w najbliższym tygodniu uregulować opłaty i uzupełnić dane związane z organizowaną 21 października pielgrzymką do Gietrzwałdu.
 3. W środę 11 września po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty trudnych małżeństw SYCHAR. Zapraszamy osoby przeżywające trudności i kryzysy w swoich małżeństwach.
 4. W środę o 19:00 Biuro Konsultacji Prawnych w Toruniu zaprasza na kolejne bezpłatne konsultacje prawne; spotkanie odbędzie się w klasztorze.
 5. W czwartek 12 października o godz. 17.00 – spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas, a następnie o 18.30 Msza św. w intencji wszystkich członków. Zapraszamy również inne chętne osoby do włączenia się w to dzieło miłosierdzia.
 6. W piątek 13 października o godz. 19.00 spotkanie Scholii Parafialnej. Wszystkie chętne dzieci pragnące śpiewać na Mszy św. niedzielnej z udziałem dzieci serdecznie zapraszamy.
 7. W piątek przypada również dzień fatimski. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesję różańcową ulicami naszej parafii: Poznańską, Prűfferów, Iwanowskiej, Drzymały i Poznańską, na zakończenie jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Prosimy, aby zabrać ze sobą świece.
 8. W sobotę 14 października pamiętajmy o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.
 9. Duszpasterstwo Rodzin Kurii Diecezjalnej Toruńskiej informuje, iż w sobotę 14 października o godz. 8.30 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Toruniu zostanie odprawiona Msza św. obrzędowa i przeprowadzony pochówek dzieci utraconych – poronionych. Po Mszy św. w czasie ceremonii pogrzebowych na Centralnym Cmentarzu Komunalnym w Toruniu zostaną pogrzebane prochy dzieci, których poronienie stwierdzono w Szpitalu Wojewódzkim w Toruniu od 1 stycznia do 30 czerwca 2017 r.
 10. Wydział Teologiczny UMK w Toruniu zaprasza na podyplomowe studia w zakresie bioetyki. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej wydziału i na plakatach.
 11. We wtorek 17 października zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie do sali klasztornej. O godz. 17.00 zapraszamy uczniów z klasy III A gimnazjum i kandydatów spoza SP nr 15, natomiast o 18.30 – uczniów z klas III B i III C.
 12. Przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki, na których można wypisać imiona zmarłych, za których będziemy się modlić podczas wypominek od 2 do 9 listopada, na nabożeństwie o godz. 18:00, a po nim Msza św. zbiorowa za zmarłych. Wypominki prosimy przynosić do kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 13. Przed kościołem do nabycia tygodnik katolicki Niedziela oraz franciszkańskie kalendarze misyjne.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

 • w poniedziałek 9 października – wspomnienie obowiązkowe bł. Wincentego Kadłubka (1160-1223), biskupa krakowskiego; dziełem jego życia są Kroniki polskie, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; jest uznawany za naszego pierwszego historyka;
 • w piątek 13 października – wspomnienie obowiązkowe bł. Honorata Koźmińskiego (1829-1916), prezbitera, kapucyna, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych.

 

 

Życzę Wam wszystkim dobrej, spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.