OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

06.10.2019 R.

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku
w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.

 

Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

 

 1. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o 7:30, 17:00 – szczególnie dla dzieci i młodzieży oraz o 18:00; w niedzielę o 6:00 i 18:00.

Dzisiaj o 15:00 w naszym Franciszkańskim Liceum Ogólnokształcącym spotkanie wspólnoty Komunia Małżeństw.

 

 1. W poniedziałek października zapraszamy na spotkanie z panem Bogdanem Mikołajczewskim, terapeutą uzależnień (alkohol, narkotyki, hazard, seks, zakupy, Internet i in.), współuzależnieni, zaburzeń emocjonalnych, lękowych, obsesyjno–kompulsywnych, zaburzeń w relacjach międzyludzkich, problemów wychowawczych, samookaleczenia, prowadzącym także konsultacje i porady terapeutyczne.

Z porad można korzystać bezpłatnie w klasztorze, w godzinach od 13:30 do 15:30. Zachęcam do skorzystania z tej możliwości, jeśli są wśród nas osoby, które przeżywają tego rodzaju problemy.

 

 1. W środę, 9. października o 18:00 nabożeństwo, a o 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

 

 1. W czwartek 10. października o 19:00:
  • o 17:00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas, a o 18:30 Msza św. w intencji tej wspólnoty oraz darczyńców jadłodajni dla ubogich;
  • o 19:00 spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Magnificat.

 

 1. W piątek 11. października o 19:00 spotkanie młodzieży Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego.

 

 1. W sobotę 12. października o odbędzie się autokarowa pielgrzyma na Jasną Górę. Proszę o uregulowanie płatności. Zbiórka przed wyjazdem na parkingu o 5:30.

 

 1. W niedzielę, 13. października:
 • o 11:00 Msza św. w intencji Kościoła Domowego, a następnie spotkanie informacyjne dla chętnych małżeństw;
 • na Mszy św. o 13:00 udzielimy sakramentu chrztu św.;
 • o 17:00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, ulicami naszej parafii, na które proszę zabrać ze sobą świece.
 1. Serdecznie zapraszam chętne osoby do posługi w ramach Parafialnego Zespołu Caritas przy wydawaniu posiłków dla ubogich
  i bezdomnych w wybrany dzień tygodnia, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 12 do 13.

 

 1. W liturgii Kościoła: w poniedziałek, 7. października – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela; w nim m.in. odpowiedź na pytanie: po co Kościołowi rodzina?, o sile modlitwy różańcowej – „sile większej od bomby atomowej”, także wywiad z tercjarką franciszkańską o tym, że „kto nie wierzy w diabła, nie wierzy w Ewangelię”. Zachęcam do lektury.

 

 

Nabyć można także franciszkańskie kalendarze misyjne na 2020 rok (5 zł). Ofiary ze sprzedaży przekażemy naszym misjonarzom w Boliwii.

 

 1. W dniach 18-20. października w naszym klasztorze w Pakości organizujemy rekolekcje o św. Franciszku. Bliższe informacje na franciszkaniewtoruniu.net i www.facebook.com/franciszkaniewtoruniu.net/

 

 1. Za tydzień przed kościołem zbiórka za fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

 1. Wydział Katechetyczny Kurii Toruńskiej i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Torunia zapraszają na III Forum Wychowawców, którego temat brzmi:  Ja i Ty – spotkanie wartości. Porozmawiajmy o wartościach i naszych relacjach. Odbędzie się ono
  w piątek 11. października od 16:30 w Wydziale Teologicznym UMK (ul. Gagarina). |Prelegentami będą ks. dr Krzysztof Pilarz (psychoterapeuta) i Arkadiusz Wnykowski (terapeuta). Szczegółowy program w gablocie.

 

 1. Zapraszam do składania wypominek za zmarłych, które są szczególnym wyrazem naszej miłości i pamięci. Za zmarłych
  z wypominek jednorazowych będziemy się modlić od 2 do 9 listopada na nabożeństwie o 18:00 odczytując imiona zmarłych, a następnie o 18:30 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa za zmarłych.

Za zmarłych z wypominek rocznych modlimy się w każdą niedzielę o 9:00 oraz na Mszy św. zbiorowej w pierwszą środę miesiąca o 8:00.

Druki wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypominki można składać w zakrystii, w biurze parafialnym oraz 1 listopada przed południem na naszych parafialnych cmentarzach.

 

W minionym tygodniu zmarła z naszej parafii śp. Magdalena Mike z ul. Hallera. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie,
a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

 

Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę i złożone dziś ofiar w ramach kolekty remontowej.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,
o. Jozue M. Misiak OFM
proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.