Ogłoszenia paeafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XI NIEDZIELA ZWYKŁA

TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
16.06 .2019 R.

 

 

 

 

Serdecznie witam i pozdrawiam Parafian i Gości przybyłych do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.

Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga. Dzisiejsza uroczystość kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

 1. Dziś o 11:00 Msza św. w intencji Róży Różańcowej Rodziców.
 2. W poniedziałek, 17 czerwca o 19:00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 3. We wtorek, 18 czerwca o 18:30 Msza św. dziękczynna dla wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli z okazji zakończenia Roku szkolnego 2018/2019. Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnego dziękczynienia Bogu za miniony czas łaski.
 4. W środę, 19 czerwca o 18:30 Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin.
 5. W czwartek, 20 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (święto nakazane). Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Msze Św. o godz. 6:30, 8:00, 9:30, po zakończonej procesji ok. 12:00 (zamiast o 13:00) oraz o 18:30 i 20:00.

Po Mszy Św. o 9:30 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii: Poznańską, Prűfferów, Iwanowskiej, Drzymały, Inowrocławską, Paderewskiego, Parkową i Poznańską.

Proszę, aby w procesji przed Najświętszym Sakramentem szła liturgiczna służba ołtarza, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne ubrane w szaty, dziewczynki – w każdym wieku, sypiące kwiaty. Na ten uroczysty dzień proszę o tradycyjne udekorowanie okien naszych domów, wywieszenie flag, o liczny udział w procesji parafian w postawie skupienia i pobożności.

O przygotowanie ołtarzy bardzo proszę: 1 ołtarz przy ul. Iwanowskiej – Żywy Różaniec, II ołtarz przy ul. Paderewskiego, przy ZOLu – Siostry Serafitki; III ołtarz przy ul. Poznańskiej – Franciszkański Ruch Apostolski, lektorzy i ministranci, IV ołtarz przy grocie Matki Bożej – Franciszkański Zakon Świeckich i Franciszkański Ruch Apostolski.

 1. W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne odbywać się będą: w tygodniu po Mszy św. o 18:30, a w niedzielę po Mszy św. o 11:00.
 2. W niedzielę 23 czerwca:
  • o 13:00 Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i zakonu Braci Mniejszych, a następnie spotkanie formacyjne;
  • o 16:00 spotkanie rekreacyjne dla Róży Różańcowej Rodziców wraz z dziećmi oraz ministrantów i lektorów z rodzicami.
 3. W liturgii Kościoła:
  • w poniedziałek 17 czerwca – św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego;
  • w piątek 21 czerwca – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela; w nim m.in. o obecności Pana
  w Eucharystii, w kontekście zbliżającej się uroczystości Bożego Ciała, a także o parafii w Nowym Sączu, w której oddaje się cześć św. Szarbelowi z Libanu, a Pan Bóg dokonuje tam wielu cudów. Zachęcam do lektury.
 5. Trwa nabór do naszego Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego absolwentów szkól podstawowych i gimnazjum. Szczegółowe informacje o przygotowanej ofercie dydaktycznej na stronie internetowej i w sekretariacie szkoły. Jednocześnie informujemy, że dla dwóch kandydatów naszej parafii zostały przygotowane stypendia (informacje w sekretariacie szkoły). Także fundacja HODOS przygotowała program stypendialny dla uczniów i kandydatów do FLO. Serdecznie zapraszamy.
 6. Codziennie o 18:00 zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. Dziękuję za wspólną modlitwę i za złożone ofiary.
 8. W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii śp. Tadeusz Lewandowski z ul. Parkowej, śp. Henryk Bartuś z ul. Poznańskiej,
  śp. Gertruda Rynkowska oraz śp. Teresa Duchewicz z ul. 63 Pułku Piechoty. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,

o. Jozue M. Misiak OFM, proboszcz

Komentowanie jest niedostępne.