Ogłoszenia

Fatima 2

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Wielkanocna

14 maja 2017

Serdecznie dziękujemy O. Izydorowi za poprowadzenie Nowenny i wygłoszenie kazań przed Uroczystością 100-nej Rocznicy Objawień Fatimskich. Dziękuję Policji Straży Miejskiej i wszystkim wiernym, którzy wzięli udział w pierwszej procesji Fatimskiej ulicami parafii.

Dzisiaj 5 Niedziela Wielkanocna. Dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą w Białym Tygodniu obowiązkowo uczestniczą w Nabożeństwie Majowym i Mszy Świętej.

W piątek wyrusza Pielgrzymka na Hel. Autokar podstawiony będzie o godz. 6.30. O godz. 7.00 – Msza święta. Po mszy świętej wyjazd Trasą: Toruń- Wejherowo- Swarzewo-Hel. Powrót do Torunia w Niedzielę około godziny 21.00

Również w piątek o godz. 16.00 Spowiedź Święta dla dzieci, które w przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 11.00 będą obchodzić Pierwszą Rocznicę Przyjęcia Komunii Świętej. Dzieci przychodzą na Mszę Świętą w strojach pierwszokomunijnych.

W najbliższym czasie organizujemy Autokarowe Pielgrzymki do Częstochowy: 3 czerwca - Wspólnoty Żywego Różańca oraz 10 czerwca Rodziców i dzieci Pierwszokomunijnych. Koszt 60 zł. Zapisy w kancelarii i w zakrystii.

Również 3 czerwca planowany jest wyjazd do na Lednicę. Liczba miejsc jest ograniczona do 20. Koszt 50 zł.

W ubiegły czwartek w naszym kościele franciszkańskim w Poznaniu J. E. Ks. Bp Stanisław GĄDECKI udzielił święceń: diakonatu braciom: Aleksemu, Antoniemu i Benedyktowi, oraz prezbiteratu o. diakonowi Beniaminowi, który w naszej Parafii odbywał praktyki. W przyszłą niedzielę Ojciec Neoprezbiter w czasie każdej Mszy Świętej wygłosi kazanie i udzieli nam Prymicyjnego Błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy.

Trwa  rekrutacja do naszego Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Zapraszamy serdecznie uczniów trzecich klas gimnazjum. Bliższe informacje można uzyskać na stronie internetowej lub w sekretariacie szkoły.

Dziękujemy za wszelką życzliwość, modlitwy i złożone ofiary. Niech Zmartwychwstały Jezus darzy Was zawsze Swoim Pokojem.

Franciszkanie

Komentowanie jest niedostępne.