Ogłoszenia

Styka=Zmartwychwstanie1

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Wielkanocna

30 kwietnia 2017

Dzisiaj 3 Niedziela Wielkanocna. O godz. 18.00 Niedzielne Nieszpory.

Jutro poniedziałek 1 maja. Msze Św. o godz. 8.00 i 18.30. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele każdego dnia o godz. 18.00. W tym roku będziemy je przeżywać w duchu 100 – ej Rocznicy Objawień Fatimskich. Prosimy Parafian o liczny i gorliwy udział.

W środę 3. maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę. O godz. 20:00 odbędzie się Msza św. w intencji maturzystów z uczczeniem relikwii św. Józefa z Kupertynu - patrona egzaminowanych. Zapraszamy maturzystów, rodziców, przyjaciół i wszystkich przygotowujących się do różnych egzaminów, nie tylko matury.

W czwartek o 18.00 Nieszpory i Nabożeństwo do Św. Franciszka. O 18.30 Msza Święta w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Po Mszy Świętej spotkanie w sali klasztoru. O godz. 19.00 w kościele spotkanie rodziców i młodzieży wszystkich grup przed Sakramentem Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z tras o. Proboszcza, o. Tycjana i o. Justyna. Po wieczornej Mszy św. odbędzie liturgiczne się spotkanie dla akolitów i lektorów starszych, a także dla wszystkich mężczyzn, którzy posługują lub chcieliby posługiwać przy ołtarzu.

W I sobotę miesiąca w czasie Mszy Św. w kaplicy maryjnej osoby chętne będą mogły zawierzyć siebie, swoje rodziny lub małżeństwa Najświętszej Maryi Pannie. W Roku Objawień Fatimskich gorąco zapraszamy parafian do podjęcia tego uroczystego aktu. Zawierzenie będzie można podjąć lub ponowić w każdą I sobotę miesiąca. Po Mszy Św. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które poprowadzi FRA i Lit. Służba Ołtarza.

Kustosz Kalwarii Pakoskiej o. Kamil serdecznie zaprasza jeszcze raz drogich Parafian z Podgórza 7 maja na Odpust Znalezienia Krzyża Świętego. Wyjazd oczywiście z o. Tycjanem 7 maja o godz. 9.00. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy w Zakrystii.

Trwa  rekrutacja do naszego Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Zapraszamy serdecznie uczniów trzecich klas gimnazjum. Bliższe informacje można uzyskać na stronie internetowej lub w sekretariacie szkoły.

Drodzy Parafianie – z uwagi na to, że jako parafia i klasztor, wspólnie z miastem Toruń dnia 15 czerwca o godz. 19.00 (Boże Ciało) organizujemy na Bulwarze Filadelfijskim KONCERT UWIELBIENIA – rezygnujemy w tym roku z festynu, który miał odbyć się 25 czerwca. Koncert Uwielbienia organizujemy w ramach Jubileuszu naszej Diecezji i Roku Wisły. Centralnym punktem wieczoru będzie występ absolutnej czołówki zespołów chrześcijańskich – grupy „ EXODUS 15”. Już teraz zapraszamy wszystkich Parafian na ten koncert.

Dziękujemy za wszelką życzliwość, modlitwy i złożone ofiary. Niech Wszechmogący i Miłosierny Bóg obdarza Was wszelkimi łaskami.

Franciszkanie

W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

Śp. Irena SIEKIERECKA z ul. Drzymały... Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Komentowanie jest niedostępne.