Ogłoszenia

WP

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26.03.2017 r.

Parafia Franciszkańska pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Toruniu – Podgórzu

Dzisiaj w czasie każdej Mszy Świętej przedstawiciele wspólnoty trudnych małżeństw „SYCHAR” przekazują nam świadectwo swego życia i wiary oraz opowiadają o działalności tej wspólnoty. Zachęcamy do wsłuchania się w ich głos. O godz. 15.30 w auli FLO katecheza multimedialna - Temat : Dobromił „MAK” Makowski – „Byłem marionetką diabła”. O godz. 17.45 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.

W poniedziałek o 17.00 spotkanie formacyjne ŻYWEGO RÓŻAŃCA. O 19.00 Kolejne spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.

We wtorek o godz. 18.00 Nabożeństwo do św. Antoniego.

W środę o godz. o 18.00 nabożeństwo maryjne, a po nim Msza św. w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Podgórskiej oraz za rodziny i małżeństwa naszej parafii.

W czwartek o godz. 18.00 nieszpory i nabożeństwo do św. Franciszka.

W piątek o godz. 7.30 z parkingu przed klasztorem wyruszy autokarowa pielgrzymka do Kalwarii Męki Pańskiej w Pakości. Powrót ok. godz. 16.00.

W przyszłą sobotę 1 kwietnia w naszej Parafii dzień Spowiedzi Świętej Wielkanocnej z udziałem księży z dekanatu. Spowiedź będzie trwała w godz. od 8.30 do 10.00 i od 16.30 do 18.00. Prosimy o skorzystanie z okazji do pojednania się z Bogiem i z ludźmi.

Również w przyszłą sobotę od wieczornej Mszy Świętej, rozpoczynamy Święte Rekolekcje Wielkopostne. Wygłosi je O. Ewaryst GRĘDA, nasz współbrat z klasztoru w Kadynach. Prosimy wszystkich parafian o liczny i gorliwy udział oraz o wsłuchanie się w głos, wzywający do ufności i wiary w Bożą obecność. Rekolekcje zakończą się w środę.

Po Mszy świętej parafialny zespół „CARITAS” poprowadzi nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, zakończone Apelem Jasnogórskim.

Nasze Franciszkańskie Liceum Ogólnokształcące informuje, że 1 kwietnia w godzinach od 10 do 13 odbędą się DRZWI OTWARTE. W imieniu dyrekcji i całej społeczności szkoły zapraszamy szczególnie uczniów trzecich klas gimnazjów, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych.

W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na zakup kwiatów do udekorowania tegorocznego Grobu Pańskiego. Za wszelkie złożone ofiary już dziś szczerze dziękujemy.

Pierwszy Urząd Skarbowy w Toruniu wraz z FLO zapraszają 30 marca 2017 (czwartek) od 11.00 do 17.00 do złożenia zeznania rocznego PIT drogą elektroniczną. W tym celu w naszym liceum przygotowane zostanie stanowisko przy którym z pomocą pracownika urzędu całkowicie bezpłatnie można będzie rozliczyć się za rok 2016. Osoby zainteresowane powinny przygotować : informację od płatników o dochodach za 2016, kwotę przychodu podatnika wykazaną w zeznaniu za 2015 r lub kopię ubiegłorocznego zeznania oraz dane niezbędne do skorzystania z odliczeń np. PESEL dzieci w przypadku ulgi prorodzinnej. Serdecznie zapraszamy do skorzystania.

Przed kościołem można nabyć prasę katolicką i paschaliki na stół wielkanocny

Niech Miłosierny Bóg pobudzi nasze serca do licznego i gorliwego udziału w Rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczną się już w następną niedzielę. Powiedzmy o nich sąsiadom i znajomym. To już ostatnie chwile, aby odpowiedzieć na Boży głos wzywający do pokuty i nawrócenia.

Z modlitwą – Franciszkanie

Komentowanie jest niedostępne.